Skip to content

810 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$805,000
Last Sale Date
Dec 17, 2024

Property Information

Block152
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,382
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$169,600
44%
Improvement Value:$218,700
56%
Total Assessment$388,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,857+4.2%
2024$10,418+2.7%
2023$10,142+1.8%
2022$9,964-32.4%
Property History

Property Sale

Sale
$805,000

From:

To:

Sq Ft2,382DeedBook 9879, Page 582NU CodeEstate / executor (10)Recorded2/12/2025

Property Built

Built

Year Built: 1920