Skip to content

751 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$405,000
Last Sale Date
Jun 10, 2004

Property Information

Block161
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-C-2U-H

Assessment

Land Value:$176,400
46%
Improvement Value:$208,200
54%
Total Assessment$384,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,753+4.2%
2024$10,319+2.7%
2023$10,046+1.8%
2022$9,869-44.6%
Property History

Property Sale

Sale
$405,000

From:

To:

DeedBook 7309, Page 196Recorded6/24/2004