Skip to content

662 Avenue ABayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$1,957,526
Last Sale Date
Jun 7, 2018

Property Information

Block165
Lot42
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description4S-B-A-16U-H

Assessment

Land Value:$640,000
47%
Improvement Value:$729,800
53%
Total Assessment$1,369,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$38,300+4.2%
2024$36,752+2.7%
2023$35,779+1.8%
2022$35,149-1.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$1,957,526
DeedBook 9315, Page 294

Property Sale

Sale
$1,100,000

From:

To:

DeedBook 8864, Page 498Recorded8/14/2012

Property Sale

Sale
$780,000

From:

To:

DeedBook 7924, Page 181Recorded6/20/2006