Skip to content

149 W 26th StBayonne, NJ 07002

Built 1925

Last Sale Date
Jul 1, 2004

Property Information

Block176
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,124
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,700
51%
Improvement Value:$173,400
49%
Total Assessment$351,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,817+4.2%
2024$9,420+2.7%
2023$9,171+1.8%
2022$9,009-4.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1925