Skip to content

683 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1970

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 10, 2026

Property Information

Block176
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,440
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$158,700
33%
Improvement Value:$319,100
67%
Total Assessment$477,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,359-1.3%
2024$13,533+2.7%
2023$13,175+1.8%
2022$12,943+19.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$670,000

From:

To:

Sq Ft2,440DeedBook 9729, Page 769Recorded2/25/2023

Property Built

Built

Year Built: 1970