Skip to content

665 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$249,000
Last Sale Date
Feb 6, 2017

Property Information

Block181
Lot19
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-B-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,920
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$135,000
42%
Improvement Value:$186,200
58%
Total Assessment$321,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,981+4.2%
2024$8,618+2.7%
2023$8,390+1.8%
2022$8,242+8.7%
Property History

Property Sale

Sale
$249,000

From:

To:

Sq Ft1,920DeedBook 9181, Page 178Recorded2/17/2017

Property Built

Built

Year Built: 1920