Skip to content

32 W 26th StBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Apr 11, 2018

Property Information

Block183
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description3S-B-D-3U-H-G
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,160
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$232,600
47%
Improvement Value:$266,000
53%
Total Assessment$498,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,941+4.2%
2024$13,377+2.7%
2023$13,023+1.8%
2022$12,794+4.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$300,000

From:

To:

Sq Ft2,160DeedBook 9362, Page 477Recorded12/3/2018

Property Sale

Sale
$267,000
DeedBook 5967, Page 177

Property Built

Built

Year Built: 1910