Skip to content

20 E 25th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 29, 2011

Property Information

Block191
Lot12
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-HG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,888
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$179,800
40%
Improvement Value:$264,800
60%
Total Assessment$444,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,431+4.2%
2024$11,929+2.7%
2023$11,613+1.8%
2022$11,408+5.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920