Skip to content

439 Avenue CBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 15, 2024

Property Information

Block224
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-BT-F-C-4U
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$260,000
22%
Improvement Value:$900,000
78%
Total Assessment$1,160,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,434+4.2%
2024$31,123-5.4%
2023$32,911+229.5%
2022$9,989+78.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$147,500

From:

To:

DeedBook 9145, Page 316NU CodeEstate / executor (10)Recorded9/15/2016