Skip to content

9 O'Brien CtBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Nov 17, 2011

Property Information

Block243
Lot14
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-HG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,288
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$177,100
42%
Improvement Value:$244,600
58%
Total Assessment$421,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,791+4.2%
2024$11,314+2.7%
2023$11,015+1.8%
2022$10,821+0.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 8818, Page 316

Property Built

Built

Year Built: 1920