Skip to content

410 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Aug 5, 2004

Property Information

Block251
Lot46
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2S-F-C-3U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$147,100
30%
Improvement Value:$342,700
70%
Total Assessment$489,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,695+4.2%
2024$13,141+2.7%
2023$12,794+1.8%
2022$12,568-27.4%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

From:

To:

DeedBook 7345, Page 103NU CodeEstate / executor (10)Recorded8/11/2004