Skip to content

34 W 15th StBayonne, NJ 07002

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 31, 2015

Property Information

Block252
Lot33
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-HGB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,425
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,600
37%
Improvement Value:$292,000
63%
Total Assessment$463,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,962+4.2%
2024$12,438+2.7%
2023$12,109+1.8%
2022$11,896-11.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980