Skip to content

349 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$86,400
Last Sale Date
Jan 2, 2008

Property Information

Block265
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,092
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$148,800
57%
Improvement Value:$111,300
43%
Total Assessment$260,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,272+4.2%
2024$6,978+2.7%
2023$6,794+1.8%
2022$6,674-28.5%
Property History

Property Sale

Sale
$86,400

From:

To:

Sq Ft1,092DeedBook 8428, Page 134NU CodeUndivided interest (8)Recorded1/25/2008

Property Built

Built

Year Built: 1920