Skip to content

167 W 10th St RearBayonne, NJ 07002

Vacant Land

Last Sale Price
$381,000
Last Sale Date
Dec 16, 2013

Property Information

Block269
Lot18

Zoning---
Sq Footage2,904
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$50,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,409+4.2%
2024$1,352+2.7%
2023$1,316+1.8%
2022$1,293+218.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$381,000

From:

To:

Sq Ft2,904DeedBook 8950, Page 10Recorded12/23/2013

Also conveyed in this deed

1 parcel