Skip to content

39 W 10th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 23, 2013

Property Information

Block272
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,580
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$165,000
50%
Improvement Value:$162,200
50%
Total Assessment$327,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,149+4.2%
2024$8,779+5.8%
2023$8,296+1.8%
2022$8,146-7.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920