Skip to content

47 W 10th StBayonne, NJ 07002

Built 1962

Last Sale Date
Aug 4, 2003

Property Information

Block272
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,212
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,100
39%
Improvement Value:$239,500
61%
Total Assessment$394,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,033+4.2%
2024$10,587+2.7%
2023$10,307+1.8%
2022$10,125-12.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962