Skip to content

242 BroadwayBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
Dec 7, 1995

Property Information

Block278
Lot15
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10

Assessment

Land Value:$161,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$161,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,521+4.2%
2024$4,338+2.7%
2023$4,224+1.8%
2022$4,149-34.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4936, Page 295