Skip to content

107-111 North StBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
May 18, 2024

Property Information

Block295
Lot18
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-B-A-33U

Assessment

Land Value:$1,320,000
40%
Improvement Value:$1,980,000
60%
Total Assessment$3,300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$92,268+4.2%
2024$88,539-4.9%
2023$93,144+1.8%
2022$91,504-9.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0