Skip to content

7-11 North LaneBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
May 18, 2024

Property Information

Block295
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-B-A-30U

Assessment

Land Value:$1,200,000
44%
Improvement Value:$1,497,100
56%
Total Assessment$2,697,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$75,411+4.2%
2024$72,363+2.7%
2023$70,448+1.8%
2022$69,208-25.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0