Skip to content

96 W 7th StBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$549,418
Last Sale Date
Dec 22, 2017

Property Information

Block314
Lot38
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description1S-CB-C-O-NH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$212,500
27%
Improvement Value:$560,800
73%
Total Assessment$773,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,621+4.2%
2024$20,748+2.7%
2023$20,199+1.8%
2022$19,843+27.0%
Property History