Skip to content

183 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1989

Last Sale Date
May 28, 2024

Property Information

Block318
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description3S-F-C-1U-H

Assessment

Land Value:$300,000
68%
Improvement Value:$143,800
32%
Total Assessment$443,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,409+4.2%
2024$11,907+2.7%
2023$11,592+1.8%
2022$11,388-14.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1989