Skip to content

18 Evergreen StBayonne, NJ 07002

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 10, 2017

Property Information

Block319
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description3S-F-D-3U-HGB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,520
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$161,500
31%
Improvement Value:$359,300
69%
Total Assessment$520,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,562+4.2%
2024$13,973+2.7%
2023$13,603+1.8%
2022$13,364+3.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1987