Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
178 Hobart AveBayonne, NJ 07002
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 8, 2022
Property Information
Block322
Lot4
Sq Footage---
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$170,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$170,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,753 | +4.2% |
| 2024 | $4,561 | +2.7% |
| 2023 | $4,440 | +1.8% |
| 2022 | $4,362 | +26.4% |
Property History
No events match the selected filters.