Skip to content

168 Orient StBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 5, 1998

Property Information

Block329
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-HT-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,876
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,900
42%
Improvement Value:$200,100
58%
Total Assessment$345,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,646+4.2%
2024$9,256+2.7%
2023$9,011+1.8%
2022$8,853+23.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1910