Skip to content

114-118 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Apartment

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Oct 2, 2001

Property Information

Block335
Lot15
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description2S-CB-A-6U-H

Assessment

Land Value:$327,900
46%
Improvement Value:$392,100
54%
Total Assessment$720,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,131+4.2%
2024$19,318+2.7%
2023$18,806+18.2%
2022$15,914+2.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 5922, Page 48

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 5118, Page 168