Skip to content

66-68 Avenue ABayonne, NJ 07002

Public School

Last Sale Price
$2,300,000
Last Sale Date
Apr 15, 2009

Property Information

Block346
Lot31
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description1S-B-GARAGE

Assessment

Land Value:$194,700
40%
Improvement Value:$297,600
60%
Total Assessment$492,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2011$10,803+3.9%
2010$10,397+6.2%
2009$9,787+8.5%
2008$9,021+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$2,300,000
DeedBook 8659, Page 886

Property Sale

Sale
$630,000
DeedBook 6048, Page 317