Skip to content

6 Story CtBayonne, NJ 07002

Built 1910

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block355
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,221
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,000
44%
Improvement Value:$216,500
56%
Total Assessment$386,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,807+4.2%
2024$10,370+2.7%
2023$10,095+1.8%
2022$9,918-22.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910