Property Sale
Sale
$215,000
From:
To:
Sq Ft1,931DeedBook 9073, Page 692NU CodeEstate / executor (10)Recorded10/23/2015
From:
To:
Year Built: 1920
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $10,723 | +4.2% |
| 2024 | $10,289 | +2.7% |
| 2023 | $10,017 | +1.8% |
| 2022 | $9,841 | +3.4% |
From:
To:
Year Built: 1920
748 Avenue E
Residential
119 W 54th St
Residential
49 W 49th St
Residential
19 E 21st St
Residential
46 W 56th St
Residential