Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1117 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 4, 2025
Property Information
Block59
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description3S-B-C-5U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$189,000
30%
Improvement Value:$433,800
70%
Total Assessment$622,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $17,413 | +4.2% |
| 2024 | $16,710 | +2.7% |
| 2023 | $16,268 | +1.8% |
| 2022 | $15,981 | -13.9% |
Property History
No events match the selected filters.