Skip to content

122 W 46th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 11, 2005

Property Information

Block79
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-3U-H
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,394
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
41%
Improvement Value:$255,100
59%
Total Assessment$435,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,165+4.2%
2024$11,674+2.7%
2023$11,365+1.8%
2022$11,165-11.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920