Skip to content

121 W 44th StBayonne, NJ 07002

Built 1912

Owner
---
Last Sale Price
$825,000
Last Sale Date
Dec 22, 2025

Property Information

Block83
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,076
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$183,000
45%
Improvement Value:$222,700
55%
Total Assessment$405,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,343+4.2%
2024$10,885+2.7%
2023$10,597+1.8%
2022$10,410-0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$825,000
Sq Ft2,076DeedBook 9957, Page 676Recorded1/15/2026

Property Built

Built

Year Built: 1912