Skip to content

905-907 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1965

Last Sale Date
May 21, 2024

Property Information

Block93
Lot25
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-F-C-H

Assessment

Land Value:$387,500
81%
Improvement Value:$91,300
19%
Total Assessment$478,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,387+4.2%
2024$12,846+2.7%
2023$12,506+1.8%
2022$12,286-20.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965