Skip to content

10 E 43rd StBayonne, NJ 07002

Built 2003

Last Sale Price
$30,000
Last Sale Date
Oct 6, 1997

Property Information

Block94
Lot39
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class49
Description2S-F-D-2U-H-BG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,242
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,000
30%
Improvement Value:$398,400
70%
Total Assessment$569,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,920+4.2%
2024$15,277+2.7%
2023$14,873+1.8%
2022$14,611-4.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 5199, Page 110