Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
329 68th StWest New York, NJ 07093
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2018
Property Information
Block19
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page02
Building Details
Building Class10
Description2S-F-L
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$105,000
89%
Improvement Value:$12,800
11%
Total Assessment$117,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,863 | +3.4% |
| 2024 | $4,705 | +2.9% |
| 2023 | $4,573 | +0.5% |
| 2022 | $4,548 | +0.8% |
Property History
No events match the selected filters.