Skip to content

327 68th StWest New York, NJ 07093

Built 1915

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2018

Property Information

Block19
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page02

Building Details

Building Class45
Description2S-B-L
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,886
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$105,000
40%
Improvement Value:$156,500
60%
Total Assessment$261,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,795+3.4%
2024$10,444+2.9%
2023$10,151+0.5%
2022$10,097+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1915