Skip to content

304 71st StWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Sep 20, 2024

Property Information

Block23
Lot15
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page02

Building Details

Building Class---
Description2S-B-A
Dwellings16
Zoning---
Sq Footage8,536
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$560,000
56%
Improvement Value:$440,000
44%
Total Assessment$1,000,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$48,710+3.4%
2024$47,129+2.9%
2023$45,808+0.5%
2022$45,560+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4625, Page 170