Skip to content

51 68th StWest New York, NJ 07093

Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Oct 8, 2024

Property Information

Block33
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page03

Building Details

Building Class---
Description2S-B-C
Dwellings5
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,000
51%
Improvement Value:$203,600
49%
Total Assessment$413,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,073+3.4%
2024$16,519+2.9%
2023$16,056+0.5%
2022$15,969+0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$650,000

From:

To:

DeedBook 8269, Page 300NU CodeEstate / executor (10)Recorded7/13/2007