Skip to content

200-208 Rodgers Blvd SHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block129
Lot24
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionS2-B-O
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage13,486
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,000,000
47%
Improvement Value:$1,127,100
53%
Total Assessment$2,127,100

Tax History

YearProperty taxesChange
1993$10,571-1.1%
1992$10,684+10.6%
1991$9,658+11.2%
1990$8,686
Property History

Property Sale

Sale
$0