Skip to content

230 Cleveland AveHarrison, NJ 07029

Built 1965

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block15
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,880
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$190,000
40%
Improvement Value:$279,800
60%
Total Assessment$469,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,022+2.0%
2024$10,801+2.5%
2023$10,538-1.6%
2022$10,711-9.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965