Skip to content

510-514 N Fifth StHarrison, NJ 07029

Church/Charitable

Last Sale Price
$475,000
Last Sale Date
Sep 1, 2015

Property Information

Block27
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCHURCH 1SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage4,292
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$500,000
67%
Improvement Value:$245,500
33%
Total Assessment$745,500

Sale
$475,000

From:

To:

DeedBook 9067, Page 546NU CodeCharitable / religious (17)Recorded10/6/2015