Skip to content

100 N Fifth StHarrison, NJ 07029

Last Sale Date
Feb 10, 2020

Property Information

Block31
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage4,032
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
25%
Improvement Value:$601,900
75%
Total Assessment$801,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,813+2.0%
2024$18,436+2.5%
2023$17,987-1.6%
2022$18,283-3.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0