Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
6 Jersey StHarrison, NJ 07029
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 23, 2019
Property Information
Block67
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityHarrison Town
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage2,064
Acreage0.03
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$108,000
39%
Improvement Value:$168,800
61%
Total Assessment$276,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,494 | +2.0% |
| 2024 | $6,364 | +2.5% |
| 2023 | $6,209 | -1.6% |
| 2022 | $6,311 | -19.9% |
Property History
No events match the selected filters.