Skip to content

72 York St.(Unit C0003)Jersey City, NJ 07302

Built 2023

Owner
---
Last Sale Price
$699,000
Last Sale Date
Dec 18, 2023

Property Information

Block14302
Lot10
QualifierC0003
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page143

Building Details

Building Class---
Description11S-1C-14UCONDO
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage704
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,400
8%
Improvement Value:$584,900
92%
Total Assessment$637,300

Sale
$699,000
Sq Ft704DeedBook 9793, Page 77Recorded12/28/2023

Property Built

Built

Year Built: 2023