Skip to content

54 Graham St.Jersey City, NJ 07307

Built 2019
Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 20, 2010

Property Information

Block1505
Lot55
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description4S-F&B-12U-G
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,080,000
31%
Improvement Value:$2,446,000
69%
Total Assessment$3,526,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$78,736+224.4%
2024$24,268+40.1%
2023$17,323-0.4%
2022$17,388+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2019