Skip to content

328 Communipaw Ave.Jersey City, NJ 07304

Church/Charitable

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
May 19, 1987

Property Information

Block20301
Lot29
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page203

Building Details

Building Class---
Description1S-B-CHURCH
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$443,800
15%
Improvement Value:$2,588,500
85%
Total Assessment$3,032,300

Sale
$235,000
DeedBook 3795, Page 289