Skip to content

21 Wojtycha DriveJersey City, NJ 07305

Built 1996

Last Sale Price
$210,350
Last Sale Date
Oct 25, 1996

Property Information

Block26803
Lot9
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page268

Building Details

Building Class---
Description2S-F-D-2U-H-G2
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,300
25%
Improvement Value:$252,400
75%
Total Assessment$337,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,541-0.6%
2024$7,588+40.1%
2023$5,417-0.4%
2022$5,437+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$210,350
DeedBook 5067, Page 189

Property Built

Built

Year Built: 1996