Skip to content

98 Zabriskie St.(Unit C0001)Jersey City, NJ 07307

Built 2022

Last Sale Price
$825,000
Last Sale Date
Dec 29, 2022

Property Information

Block3404
Lot27
QualifierC0001
CountyHudson
MunicipalityJersey City
Tax Map Page34

Building Details

Building Class---
Description3S-B+F-2U-CONDO
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,875
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$260,200
47%
Improvement Value:$423,800
76%
Total Assessment$556,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,436+539.1%
2024$1,946
Property History

Property Sale

Sale
$825,000
DeedBook 9725, Page 6

Property Built

Built

Year Built: 2022