Skip to content

4325 Meadowview Ave(Unit C0105)North Bergen, NJ 07047

Built 1967

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Oct 23, 2020

Property Information

Block136
Lot253.01
QualifierC0105
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page34

Building Details

Building Class37
Description1BR/1BA
Dwellings---
ZoningR1
Sq Footage500
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,800
52%
Improvement Value:$72,800
48%
Total Assessment$150,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,631+7.3%
2024$2,452-16.2%
2023$2,927+2.1%
2022$2,866+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 9522, Page 400

Property Built

Built

Year Built: 1967