Property Sale
Sale
$820,000
From:
To:
Sq Ft1,663DeedBook 9860, Page 791NU CodeEstate / executor (10)Recorded11/14/2024
From:
To:
Year Built: 1911
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $9,804 | +7.3% |
| 2024 | $9,136 | +12.0% |
| 2023 | $8,159 | +2.1% |
| 2022 | $7,990 | +0.1% |
From:
To:
Year Built: 1911
8406 Newkirk Ave
Residential
8301 3rd Ave
Residential
902 79th St
Residential
1515 89th St
Residential
1404 81st St
Residential