Skip to content

2700 Secaucus Rd(Unit HM)North Bergen, NJ 07047

Built 1976

Last Sale Date
Mar 11, 2022

Property Information

Block449
Lot10
QualifierHM
CountyHudson
MunicipalityNorth Bergen Twp
Tax Map Page97

Building Details

Building Class---
Description1S-B-C
Dwellings1
ZoningH
Sq Footage---
Acreage3.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$4,130,000
91%
Improvement Value:$412,600
9%
Total Assessment$4,542,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$79,359+7.3%
2024$73,954-5.5%
2023$78,260+2.1%
2022$76,643+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976